středa 20. června 2018

Máma roku - v kategorii podnikatelka, by to možná šlo...


Děti, pes, manžel, podnikání. Školka, oběd, úklid, focení. Objednávky. Dodavatelé. Zakázky. Hřiště. Na zmrzlinu, jasně, jdeme. Faktury. Pečení, dortíky. Úsměvy, objetí, láska. Je to chaoz, ale já to miluju. Od malička jsem byla vedená k tomu, že jestli něco chci, musím si za tím jít. A tak jsem šla. Mám dvě děti a snažím se jim být dobrou mámou, ne perfektní, ne dokonalou, ale tou nejlepší, jakou sama dokážu být.

Často jsem o sobě ironicky řekla, že jsem mámou roku, když jsem dorazila pozdě do školky, prošvihla očkování nebo zapomněla koupit plínky. A přesně proto bych se jí teď chtěla stát, abych motivovala všechny "obyčejné" maminky k tomu, aby si uvědomily, že v té obyčejnosti a nedokonalosti je právě to kouzlo mateřství. A to moje podnikání? Je to prostě moje třetí dítě. Někdy musí čekat až přijde na řadu, jindy se mu všechno podřizuje. Cupcakes jsem začala péct ve stejnou dobu, kdy jsme se rozhodli pro první miminko, a oboje šlo rychleji než jsem předpokládala.

U trouby jsem ztrávila stovky hodin, ale nemohla jsem se nabažit radosti a úsmévů, kterou mé cupcakes uměly vyčarovat. Pro mě to není jen zdroj podnikání, ale především možnost osladit lidem den. Umožnit jim potěšit druhé. Maličko si zahřešit a dát si něco opravdu dobrého. Největší zlom přišel v září 2016, kdy byly Sárince 3 roky, my otevřeli kamenný obchod Lelí's cupcakes nesoucí mé jméno, a u mě v břiše se pekl další dortík.

Nyní je Kubíkovi rok, obchod bude slavit druhé narozeniny a já se snažím najít rovnovoháhu mezi všemi svými životními rolemi. Mateřství mě naučilo hodně potřebným dovednostem, které se pro podnikání náramně hodí, jako třeba krizové a kritické myšlení, umění vyjednávat. Asertivitě a umění říct ne. Práce a možnost realizace pro mě vždycky byla hodně důležitá, ale rodiny bych se kvůli ní nevzdala. Ráda bych ukázala, že se to dá udělat tak, abysme my ambiciózní ženský měly obojí.

A tak jsem se přihlásila do ankety maminka roku časopisu Maminka, jsem v kategorii podnikatelka a probojovala jsem se do semifinále. Tento týden začalo internetové hlasování, takže pochopitelně budu za vaši podporu strašně vděčná, hlasovat můžete zde: http://bit.ly/Lelimamaroku

A proč jsem do toho skutečně šla? Hraje se o hodně, výherkyně kategorie "maminka podnikatelka" získá inzertní prostor v časopise Maminka na propagaci svého podnikání.

Článek jsem doplnila průřezem rodiných fotek od nejlepšího fotografa a našeho kamaráda Honzíka Martince.1 komentář: